MEHMET PAMUK: 400 kişiyi dolandıran İbrahimli Yapı’nın arkasında kim var?

PAMUK: 400 kişiyi dolandıran İbrahimli Yapı’nın arkasında kim var?

Zafer Partisi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Pamuk, İbrahimli Yapı isimli şirketten konut almak isterken dolandırıldıklarını belirten ve ev sahibi olma hayalleri sona eren yaklaşık 400 kişinin mağduriyetinin giderilmesini istedi.

Gaziantep’te İbrahimli Yapı isimli şirketten maket üzerinde tercih yaparak temelden daire alan çok sayıda vatandaş mağduriyetlerinin giderilmesi için bir yandan hukuk mücadelerini sürdürürken, bir yandan da basın açıklamaları yaparak kamuoyuna seslerini duyurmaya çalışıyor.

ZAFER PARTİSİ OLARAK BU İŞİN TAKİPÇİSİYİZ
İbrahimli Yapı mağdurlarının son basın açıklamasına Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Pamuk da destek verdi.

PAMUK, İbrahimli Yapı şirketi sahiplerinin eski Adalet Bakanı AKP’li Abdulhamit Gül’ün kardeşi Ayşenur Atmaca ile eşi Muharrem Atmaca olduğunu belirterek,
“Bu olay şirket sahipleri sırf Abdulhamit Gül’ün yakınları diye örtbas edilemez. Zafer Partisi olarak bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.
YARGI NEDEN MAĞDURLARI KORUMUYOR?
Polis ekiplerinin de geniş güvenlik önlemi aldığı, MAĞDURLARIN Dağılmasını ve açıklama yapılmasını engellemek istedi, burada açıklama yapamazsınız, seçim ofisinizin önünde yapın dendi.
Ancak Zafer Partisi Gaziantep, Büyükşehir belediye başkan adayı, Mehmet pamuk seçim serbestliği var özgürlüğümüzü kısamassınız, diyerek ısrarcı oldu ve Açıklamaya mani olamadılar, Ancak bir Sadece bir gün sonra;
Yaptığımız Miting ile ilgili emniyet musaAde etmeyip dağıtmaya çalışsa’da kararlı durduk yaptık.
Ama bir gün sonra Seçim valilik ile seçim kurulu karar çıkarttı, Miting ve konuşma için bana iki gün içinde yer ve tarihleri bildir, uygun görürsek izin veririz yoksa hakkından ferakat etmiş olursuNuz, diye yasak getirdi. dedi..
Basın açıklamasında konuşan Pamuk, şunları söyledi:
“2019 ve 2020 yıllarında yaklaşık 400 vatandaşımız, eski Adalet Bakanı AKP’li Abdulhamit Gül’ün kardeşi Ayşenur Atmaca ile eşi Muharrem Atmaca’nın sahibi olduğu İbrahimli Yapı isimli inşaat şirketinden ev almak istedi. Mağdur kişiler konut projelerini maket üzerinde görüp, Tüm birikimlerini bu şirkete teslim ettiler. Hatta daha iyi bir evin sahibi olmak için bankalardan kredi çeken, oturduğu evi, arabasını satıp parasını sözleşme imzalayarak şirkete verenler de oldu. 2019 2020 de 750,000.00tl verdiğini söyleyen mağdurların bugünün en az 5 milyon olduğunu tahmin edebiliyoruz diyen mağdurların;
Arsa Sahibi ise MHP Milletvekili Sermet ATAY ve Mustafa KIRATLI Olduğu belirtiliyor.
Her neden ise İbrahimli yapı Kat mülkiyeti sonrasında Mağdurlara verilmesi gereken Reisanslar’ın tapularını, Arsa Sahibi MHP Milletvekili AV. Sermet ATAY ve Mustafa KIRATLI’ya veriliyor, onlarında şimdilerde başkalarına devrettiği ifade ediliyor.

İnsanlar hakkını isterken, şirketin sahiplerinin eski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün kız kardeşi ve eniştesi olduğuna güvendiler. Ancak şirket, aradan yıllar geçmesine rağmen halen evleri teslim etmedi. Şirketin sahibi Atmaca çiftinin kayıplara karıştığı söyleniyor. Mağdur olarak şikayetçi olanlar ise mahkemelerce verilen takipsizlik kararlarıyla bir kez daha yıkılmış durumda. Yargı neden mağdurların hakkını korumuyor?

Arsa sahibi MHP Milletvekili Sermet ATAY Bu işin neresinde ve niçin mağdurların sorununu çözmüyor. Bu durum vicdanları sızlatıyor.”

Sarı Muhalefet nerede niçin 400 mağdurun problemlerine çözüm aramıyor lar, mecliste gündeme getireceğim diyen ve getirmeyen Millet vekilleri kim ya da kimler.

PERDE ARKASINDA KİMLER VAR?
PAMUK, İbrahimli Yapı’nın maket üzerinden 1.Daireyi 4 kişiye sattığı, ancak hak sahiplerine teslim edilmeyen konut projelerinin “nitelikli dolandırıcılık” kapsamımda soruşturulması gerektiğini ancak hukuki anlamda bugüne kadar bir sonuç alınamadığını ifade ederek, “Acaba birileri ya da görünmeyen bir el bu mağduriyetin giderilmesine engelleyerek, eski Sözde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün kız kardeşi ve eniştesini, koruyor mu?” sorusunu yöneltti.

Mehmet Pamuk;
Gaziantep Mağdurları; Zafer Partisi Gaziantep BüyükŞehir Belediye Başkan Adayı olarak beni seçerler ise hepsinin yanında olacağım, haklarını sonuna kadar takip edeceğim dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu