Metin Uca Hayatını Kaybetti! Son yolculuğuna uğurlanıyor

Televizyon dünyasının sevilen ismi Metin Uca, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda anıldı: Unutulmaz bir veda töreni gerçekleştirildi.

 

Televizyon dünyasının ünlü ismi Metin Uca, Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde geçirdiği kaza sonrasında Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görmekteydi.

Ancak, yoğun bakımda geçirdiği sürecin ardından Metin Uca, dün sabaha karşı 01.30 sıralarında yaşamını yitirdi.

Metin Uca’ya Veda: Televizyon Dünyasının Kaybı

Metin Uca İçin Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Düzenlenen Veda Törenine Sunay Akın Ev Sahipliği Yaptı

Televizyon dünyasının kaybettiği isim Metin Uca için düzenlenen veda töreni, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşti. Törenin sunuculuğunu ünlü şair ve yazar Sunay Akın üstlendi.”

metin uca

Uca’nın cenazesi, Pazar günü öğle namazının ardından Ankara Kocatepe Camii’nde düzenlenecek törenle alınarak Cebeci Asri Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak.

Metin Uca Kimdir?

“Sunucu, yazar ve seslendirme sanatçısı Metin Uca, 13 Kasım 1961 tarihinde doğdu. Babası Hakkarili, annesi Bilecikli olan Uca, kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri aldı. 1987 yılında Anadolu Ajansı sınavını kazanarak muhabirlik kariyerine adım atan Uca, 1989’da TRT’ye geçiş yaparak daha sonra Kanal D, Show TV, atv, Star TV gibi önemli medya kuruluşlarında muhabirlik ve programcılık görevlerinde bulundu.

1999 yılından itibaren “Günaydın Türkiye” adlı sabah haberleri programı ve 2002’de Star TV’de başlayan “Passaparola” adlı yarışma programıyla geniş bir izleyici kitlesi tarafından tanındı.

Tek kişilik gösterilere katılan ve seslendirme projelerinde yer alan Metin Uca, 2004 yılından beri üzerinde çalıştığı bir kitap projesi üzerinde de çalışıyordu. Ayrıca, 2010-2011 yılları arasında Star TV’de yayınlanan “Passaparola” programının sunuculuğunu üstlendi.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu