Uyuşturucu baronu Nenad Petrak, Kırmızı Bülten ile aranıyordu! Üsküdar’da yakalandı

Kırmızı Bülten'le aranan Hırvat uyuşturucu baronu Nenad Petrak, Üsküdar'da yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, İstanbul’da gerçekleştirilen “Kartel-2 Operasyonu” ile Hırvatistan makamları tarafından Interpol aracılığıyla aranan, Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan ve Avrupa çapında faaliyet gösteren “Adriatica Operasyonu” kapsamında organize suç örgütünün elebaşı olarak tanımlanan Hırvatistan uyruklu Nenad Petrak’ın Üsküdar’da yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, operasyonun detaylarını paylaşarak, “Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan ve Avrupa’da bu uyuşturucuyu dağıtan uluslararası uyuşturucu kartelinin elebaşı Nenad Petrak, Hırvatistan adli makamlarınca ‘Kasten Adam Öldürme’ suçundan Interpol tarafından KIRMIZI BÜLTEN ile uluslararası seviyede aranıyordu.” dedi.

Bakan, operasyonun Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirildiğini belirterek, kahraman polisleri tebrik etti ve mücadelelerinin kararlılıkla devam edeceğini vurguladı. Ayrıca, Petrak’ın Hırvatistan’da çok sayıda insanı suç örgütüne bağlayan bir zehir taciri olduğuna dikkat çekti ve milletin dualarıyla desteklenen emniyet güçlerine teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu