MÜZSAN OSMANİYE KARAÇAY GEÇİCİ BARINMA MERKEZİNDE BAĞLAMA EĞİTİM KURSU AÇTI

MÜZSAN OSMANİYE KARAÇAY GEÇİCİ BARINMA MERKEZİNDE BAĞLAMA EĞİTİM KURSU AÇTI
Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleri ile Türkiye Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu tarafından organize edilen bağlama ve eğitim bizden öğrenmek sizden projesi kapsamında depremzedelere moral ve depremden etkilenen müzisyenlere destek amacı ile yapılan projenin dünkü ayağı Osmaniye oldu.
Osmaniye Karaçay da 2100 konteynerlerde yaklaşık 7 bin kişinin kaldığı Karaçay geçici barınma merkezinde açılan bağlama eğitimi kursuna konteynerlerde kalan depremzedeler yoğun ilgi gösterdi.
Kurs açılışına Osmaniye Kültür ve Turizm il müdürü Burhan Torun, Müzsan Genel Başkanı Ahmet Onurlu, Müzsan Osmaniye il başkanı İbrahim Karagülle, Gaziantep Hayat Gazetesi İmtiyaz sahibi Ahmet Özsöyler, kursiyerler, eğitmenler ve Karaçay geçici barınma merkezinde kalan çok sayıda vatandaşlar katıldı.
Bağlama kursunun açılışında konuşan Müzsan Genel Başkanı Ahmet Onurlu’’ pandemi ve deprem döneminde Kültür ve Turizm Bakanlığımızın destekleri ile bir çok projede binlerce sanatçı ve müzisyen arkadaşlarımıza destek sağlayıp yanlarında olduk. Bu proje kapsamında da hem müzisyenlerimize destek, hem de depremzede vatandaşlarımıza moral olması için bağlama eğitimi verip kendilerine bağlama hediye ediyoruz bu projemizde bizlere desteklerini esirgemeyen bakanlığımıza, Osmaniye valimize ve il müdürümüz ile geçici barınma merkezi müdürümüz ve burada görevli bütün çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz dedi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu