CHP’li Öztürkmen’den Kılıçdaroğlu’nu hedef alan İYİ Partili vekile sert tepki

İYİ Partili vekilin Kılıçdaroğlu hakkındaki sözlerine CHP’den sert tepki: “Haddini aşan sözler söyleme”

CHP Gaziantep Milletvekili Av. Hasan Öztürkmen, İYİ Partili Yasin Öztürk’ün Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki sözlerine sert yanıt verdi.

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’ün, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında eleştiri sınırlarını aşan biçimde “Sen Selo’ya selam söylemeye devam et. Sonra da sırtımdan hançerlendim de. Sana değil Cumhurbaşkanlığı, CHP Genel Başkanlığı apoleti bile fazlaymış” sözlerine tepkiler büyüyor.

Bu tepkilerden biri de CHP Gaziantep Milletvekili, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Av. Hasan Öztürkmen’den geldi. Hasan Öztürkmen, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada; “Sen oturduğun o koltuğu Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 milletvekili vermesine borçlusun. Haddini aşan sözler söyleme. CHP’ye Genel Başkan belirlemek sana düşmez.” yanıtını verdi.

Öztürkmen, eleştiri sınırlarını aşıp hakarete varan bu sözlerin kabul edilemez olduğunu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi yaşantısı boyunca demokrasi mücadelesi verdiğini, herkes için adalet, eşitlik istediğini belirterek, “Bugün İYİ Parti’nin Meclis’te olmasının en büyük mimari Sayın Kılıçdaroğlu’dur. Vefa ve saygı gösterilmesi gereken yerde böyle çirkin bir dille hedef alınmasına kayıtsız kalmamız mümkün değil. Bunu Gazi Meclis’ten bir siyasetçinin yapması ise ayrıca düşündürücüdür” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu