GİMDER BAŞKANI ÖKKEŞ SABAH : HAK ETTİĞİMİZ DEĞERİ GÖRMÜYORUZ”

Gaziantep İnternet Medya ve Gazeteciler Derneği (GİMDER) Başkanı Ökkeş Sabah, kurum ve kuruluşların basına yönelik tutumunu eleştirdi.

“HAK ETTİĞİMİZ DEĞERİ GÖRMÜYORUZ”

Basının toplumun ve vatandaşın sesi olma noktasındaki rolünün önemine değinen Ökkeş Sabah, böylesine önemli bir görevi icra eden basın kuruluşlarının hak ettikleri değeri göremediklerinden yakındı. Özellikle Gaziantep’teki bazı kurum ve kuruluşların basına destek çıkmamakta direndiklerini kaydeden Sabah, gazetecilerin kimseden bir şey istemediklerini sadece hak ettikleri değeri almak istediklerini ifade etti.

“MİLLETİN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Tüm zorluklara rağmen Gaziantep yerel basını olarak milletin sesi olmayı sürdüreceklerin söyleyen Sabah, “Bizim için önemli olan bu şehir ve vatandaşlarımızdır. Her şartta, en zor günlerde bile ülkemiz, şehrimiz ve milletimiz için elimizden geleni yaptık, bundan sonra da basın olarak yapmaya devam edeceğiz. Bazı kurum ve firmalar her ne kadar komik rakamlarla basına destek çıkmaya çalışsa da bizler neyin ne olduğunun farkındayız” dedi.

SABAH’TAN ÇAĞRI

Bu noktadaki eleştirilerini sürdüren Sabah, “Örneğin Gaziantep’in en tanınan firmalarından olan SANKO Holding’e de çağrıda bulunuyorum. Bizler iki kuruş için canımızı riske atmıyoruz. Bu parayı almadan da bizler gazetecilik mesleğimizi icra etmeye devam edeceğiz. Sadece isteriz ki gazeteciler hak ettikleri değeri görsün” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu