GİMDER’den İsrail zulmüne sert tepki ’BU BİR SAVAŞ SUÇU VE SOYKIRIMDIR’

Gaziantep İnternet Medya Cemiyeti (GİMDER) İsrail’in Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’ne yönelik saldırısını kınadı. Başkan Ökkeş Sabah, ‘’Bu bir savaş suçu ve soykırımdır’’ dedi.

‘’DÜNYA TAM BİR KATLİAM İZLİYOR’’ Gaziantep İnternet Medya Cemiyeti (GİMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Sabah yazılı bir açıklama ile İsrail’in sivilleri hedef alan saldırılarını sert bir dille kınadı. Gazze’de tam bir katliamın yaşandığını dile getiren Sabah, ‘’Yaşananların hiçbir izahı olmaz.’’ Dedi.

SABAH AÇIKLAMASINA ŞU GÖRÜŞLERE YER VERDİ ‘’İsrail Devleti, 13 Ekim Cuma günü Gazze Şeridi’nin kuzey yarısında yaşayan kuşatma altındaki halka, güneye gitmeleri uyarısında bulunarak, en yakın bir zamanda şeridin kuzeyine yönelik saldırılarını yoğunlaştıracağını duyurdu.

İsrail’in bu kararıyla birlikte, yarısı çocuk olmak üzere 1 milyondan fazla masum insan, devam eden hava saldırılarının ortasında,1 hiçbir yerin güvenli olmadığı duvarlarla çevrili bir yerleşim bölgesinden kaçmaya çalışıyor. ‘’MASUM İNSANLAR HEDEF ALINIYOR’’ ‘’Kadın, çocuk dinlemeyen işgalci İsrail, Filistinlileri fosfor bombalarıyla vururken Gazze’ye ölüm yağdırıyor.

Soykırımcı İsrail sivillerin yer aldığı hastaneyi hedef alarak yüzlerce sivili katletti. Gazze’de bir hastanenin hedef alınarak masum sivillerin acımasızca öldürülmesini en şiddetli biçimde kınıyoruz. Sivilleri doğrudan hedef alan, hastaneleri, okulları vuran bir zihniyetin uluslararası hukuk önünde ve vicdanlarda hesap vermesi kaçınılmazdır’’

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu