ARAFAT TUR UMRE HACILARI TEŞEKKÜR ETTİ

ARAFAT TURİZM UMRE HACILARI YURDA DÖNDÜ

Gaziantep den  Nazende  tur ve Arafat Turizm işbirliği ile umre için kutsal topraklara giden kafile Gaziantep’e döndü.

Gaziantep, Karkamış, Kilis, Hatay, Siirt, Manisa ve Kuzey Kıbrıs dan gelerek buradan 53 kişilik kafile olarak Medine, ve Mekke de kutsal toprakları görüp umre hacısı olmayı nasip olan umre ziyaretçileri dönüşte yakınları ve dostları tarafından ilahilerle ve sevinçle karşılandılar.

Arafat Turim ortaklarından Mehmet Hacıarap, İlahiyatçı yazar Muhammed Köse ve Eğitimci Hülya Hacıarap eşliğinde 4 kasım gecesi Gaziantep den direk uçakla 3 saatlik yolculuğun ardından Medine havaalanına iniş yapan kafile otele yerleşmesi ile sabah erken saatlerde efendimizi  selamlama  ile programa başladılar.

Uhud savaşının yapıldığı Uhud tepesi, peygamberler ve sahabeler mezarlığı ziyaretleri ile devam eden Medine ziyaretinde umreciler devamlı Ravza da namaz kılıp ibadet ederek dua etme imkanı buldular.

Özel alınan izin ve randevu sistemi ile giriş yaparak bayanlar ayrı saatlerde erkekler ayrı saatlerde olmak üzere  yeşil kubbede efendimizin mezarı, mimberi ve hutbe  verdiği yere giriş yaparak burada 20 dakika süreler ile o anlatılmaz kokuyu hissederek orada bulunmanın hazzını yaşayıp dualar ve şükürler yaptılar.

  1. gün sonunda Medine den ayrılarak ihrama girip Mekke ye giriş yapan hacılar toplu şekilde tavaf ,Merve-sefa da say yaparak umre hacısı oldular.

Muhtelif günlerde 4 kez umre yapan umre hacılar  son günde toplu tavafa katıldılar. Arafat turizm güzel ve düzenli organizesi ile Arafat dağı, hira dağı, sevr dağı, mina münzelife, şeytan taşlama yeri ziyaretleri  gerçekleştiren umre ziyaretçilerine Arafat Turizm tarafından münzelife bölgesinde mangal ziyafeti verildi.

Otelde hemen her gün ilahiyatçı Muhammet  Köse hoca tarafından İslam tarihi, peygamberler tarihi olmak üzere dini bilgiler konusunda sohbetler verilip ziyaretçilerin çeşitli konularda sorduğu hac, İslami yaşam şartları ve sahabeler ve savaşlar hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Hava değişlikli ve gribal enfeksiyon hastalıklarına  yakalanan hemen hemen kafilede bulunan  herkesin çeşitli zamanlarda hasta olduğu günlerde ve zamanlarda Arafat turizm işletmecisi Mehmet Hacıarap ın  bıkıp usanmadan gece gündüz demeden hasta olan ziyaretçileri sağlık kuruluşlarına ulaştırarak onlara yardımcı olması umreciler tarafından takdirle karşılandı.

Toplu tavaflar ve ziyaretler dışında umre hacıları kalınan otelin kabe ye çok yakın olması sebebi ile bireysel olarak ve eşleri ile de sık sık kabe ziyareti  yaparak namazların çoğunluğunu kabe de kılma ve kabe de dua  mutluluğuna eriştiler.

Son gün otelde Arafat turizm tarafından  Mekke nin en ünlü restoranından  özel olarak hazırlatılan yemek ikram edildi.

Mehmet Hacırap, Muhammet Köse ve Hülya Hacıarap ın olağan üstü sabır ve gayretleri ve ilgileri sonucu 53 kişilik umre hacı kafilesi Cidde den 3.5 saatlik uçak yolcuğu sonrası kutsal topraklardan ayrılmanın  hüznü ile Gaziantep havaalanına iniş yaparak yakınları tarafından sevinçle karşılandılar.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu